Pamučne pelene: Money, money, money…
Upoznali smo vas sa modernim pamučnim pelenama i predstavili vam firmu Peja NS, prethodne tekstove iskusne mame Danijele Pejić Bila jedna Mama Kukunka i bio jedan Tata Taranta, Zašto ne i zašto da ne? i Pegla – ne, hvala i sada nastavljamo…
I nemojte da zaboravite! Peja NS vam poklanja uz Klikov Kupon!
***
Moja baba kad god je pitam za neki recept počne ovako: “Uzmeš leeepo kokošije jaje, masti….” I dok pišem mi je smešno, a uživo se redovno iskidam od smeha! 😀
E, moj recept ne počinje tako, al’ uspeva svaki put samo se držte uputstva!
Od kako smo krenuli sa prodajom pelena, puno sam u kontaktu sa mamama. Samo s mamama, nema tata, to kanda nije njihov reon. I kod svih su ista pitanja i iste nedoumice, isti strah od dodatnog posla, isti problem sa besparicom…
Vreme je za kulinarsku lekciju Mame Kukunke – Kako zgotoviti bebu u pamučne pelene, s malo para, malo posla i bez puno stresa? 😀
Kad iz porodilišta sa svojim zamotoljukom stignete u toplinu doma svoga, nije vam ni do čega. Od sreće do tuge, plača, umora, ragada, bolnih rana, dosadnih rođaka, malog neznanca koji vas uzima celu i stalno… Divno i zastrašujuće! Tu nema prostora za dodatni posao, ma kako mizeran bio.
Pelene za jednokratnu upotrebu su prihvatljive za taj period (osim ako vam beba od prvog dana nije alergična na iste). Nakon mesec dana stvari ležu na svoje, počinjete da vladate situacijom, kormilo prelazi u vaše ruke i kapetan broda počinje da se oseća kao svoj na svome. Tada je vreme da probate nešto drugo, nesto bolje i zdravije, tada je vreme za pamučne pelene!
Kukovi su snimljeni i ok su, kažu da možete da skinete široki povoj bebcu, vi ste već jedna samouverena mama koja zna da neće bebi iščupati/slomiti/iščašiti nogu/ruku/glavu prilikom presvlačenja…
Probajte!
Potpisujem da posle drugog/trećeg/četvrtog meseca, a videćete da baš tom brzinom prolaze, nećete više hteti da tom SVOM majušnom biću obučete nešto za šta znate da je čista sintetika, u čemu mu se genitalije pregrevaju, a koža prekomerno isušuje!
Možemo i ovom logikom, kada kupujete majičice, čarapice i sve ostale divne male stvari, šta prvo pogledate? Ok, cenu, a onda sirovinski sastav materijala. Kada pogledate na pakovanju pelena za jednokratnu upotrebu osim onih preslatkih beba i super negovanih mama nećete naći nista ni prirodno ni zdravo. Dobra reklama čuda čini! “Guza vaše bebe je negovana i suva…” Divota, pa tako do zabavišta! Ne, nije mi u cilju da ih ocrnjujem, ovo mi je izletelo! Elem…
U brdu troškova koje luče donese sa sobom, kupiti deset pamučnih pelena i troje zaštitnih gaćica nije mala stavka.
Ne tako!
1. Na vreme, dok je beba u stomaku 2. Manju količinu pa češće uključiti mašinu 3. Veći paket pa vas košta manje 4. Kada vas pitaju sta ćes, a vi kazete “ Molim pet pamučnih pelena.”
Zašto?
Evo proste računice:
Dve i po godine (minimum u pelenama za jednokratnu upotrebu) x dva velika paketa pelena mesečno:
2 x 1700 = 3400 rsd 30 meseci x 3400 rsd = 102.000 rsd S-T-R-A-Š-N-O !
E sad to sve X dva ili tri deteta, pričamo o puuuno para! Ili pričamo o velikoj uštedi?!
Nadam se da smo razjasnili finansijski momenat i da tu više nema polemike. Čak i Neverne Tome sa sve svojim argumentima o potrošnji struje, deterdženta i habanju mašine moraju da se slože da je ušteda značajna! 😀
Lekcija je završena i prva kora je gotova. 😀 Neka se ohladi i staloži u glavi, fil pravimo prvom prilikom!
***
Sledeća lekcija: Strpljen – spašen!
Ostavi komentar